Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 30 stycznia 2012

depilacja cukrowa przepis i wykonanie

Depilacja cukrowa jest metodą bardzo podobną do depilacji woskiem, z tym, że powszechnie uważa się, że jest od niej mniej bolesna (ale niestety nie całkowicie bezbolesna). Depilacja pastą cukrową jest doskonała dla osób o wrażliwej, delikatnej skórze, ponieważ ze względu na zawarte w paście wyłącznie naturalne składniki minimalizuje wystąpienie alergii.
Główną różnicą między depilacją cukrową a woskową jest to, że w przypadku depilacji cukrowej włosy wyrywane są zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a przy depilacji woskiem w przeciwnym kierunku. Dzięki temu zabieg depilacji pastą cukrową nie powoduje takich podrażnień skóry jak woskowanie, a także ryzyko późniejszego wrastania włosków jest znacznie mniejsze.
Ceny depilacji cukrowej w salonach kosmetycznych są przystępne, jednak nieco wyższe niż depilacji woskiem. Depilacja bikini, pach lub łydek to wydatek rzędu 50-100 zł, na depilację nóg trzeba wydać przynajmniej 200 zł.
Zabieg depilacji cukrowej możemy też z powodzeniem przeprowadzić w domu. Pastę cukrową można łatwo przyrządzić we własnej kuchni. Do jej przygotowania potrzebujemy: 2 szklanki cukru, 1/4 szklanki wody i 1/4 szklanki soku z cytryny. Wszystkie składniki mieszamy i gotujemy na wolnym ogniu do uzyskania gęstej, brązowej pasty.
Depilacja cukrowa w domu na filmie:
 Depilacja cukrowa jest świetną metodą pozbycia się niechcianych włosków. Efekt utrzymuje się przez 3-4 tygodni, a dodatkowo jest to metoda bezpieczna nawet dla osób o wrażliwej skórze. Warto zatem dać szansę depilacji cukrowej czy to u kosmetyczki, czy to w domu.
 http://www.youtube.com/watch?v=V7eWn-9TSxA&feature=player_embedded#!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz