Szukaj na tym blogu

piątek, 17 lutego 2012

butelki dla niemowląt są toksyczne i szkodliwe genetycznie

BPA - NIEBEZPIECZNA TOKSYNA
Kanada jest pierwszym na świecie krajem, który stwierdził, że bisfenol A (BPA) jest substancją toksyczną i stwarza zagrożenie dla ludzkiego życia i środowiska. BPA jest substancją chemiczną używaną do produkcji plastikowych butelek dla niemowląt, butelek na alkohol, pojemników do przechowywania żywności i puszek do napojów, jako przeciwutleniacz w środkach spożywczych i kosmetycznych. Obecnie ma praktycznie bardzo szerokie zastosowanie.
BPA jest zdolne naśladować estrogeny i ingeruje w system hormonalny, a badania wskazują na związki z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka, cukrzycę, i choroby serca.

Badacz Hugh Taylor z Yale University powiedział: BPA może zwiększyć wpływ estrogenów występujących naturalnie np. w soi, co powoduje ryzyko zachorowania na raka piersi. Poza tym może mieć wpływ na "zmiany epigenetyczne" i zmodyfikować geny w organizmie tak, że będą zdolne przenieść się na nasze potomstwo: dzieci, a nawet wnuki.
Ponadto BPA jest związane z wieloma innymi problemami, w tym z zakłóceniami w komórkach mózgowych, zwiększonym ryzykiem chorób reprodukcyjnych, zaburzeniami systemu odpornościowego, wątroby, przedwczesnym dojrzewaniem, zaburzeniami jajników, erekcji u mężczyzn i innymi problemami. Kanada po dwuletnich obradach z zaciętą opozycją ze strony twórców sztucznych tworzyw i producentów żywności, ogłosiła w końcu światu tę bulwersującą wiadomość.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oddala te argumenty i udowadnia, że nie ma na to wystarczających naukowych dowodów, jednak rząd kanadyjski nie zgadza się z tą opinią i odpowiedział: że rządowe działania były oparte na solidnych i odpowiedzialnych dowodach naukowych.
Leon Aqlukkab, Minister Zdrowia stwierdził: Nasza nauka wykazała, że bisfenol A może być szkodliwy dla ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego. Jesteśmy pierwszym krajem gotowym do podjęcia śmiałych działań w interesie kanadyjczyków."
Tymczasem w USA, gdzie substancja toksyczna jest wszechobecna, BPA pojawia się w moczu 93% Amerykanów i u 90% wszystkich noworodków.

Obecnie producenci usiłują wycofać plastikowe opakowania zawierające BPA lecz ciągle znajduje się on w zupach z puszek i wielu innych produktach.

Sporządziłam na ten temat tylko krótką informację, kto chce pogłębić swoją wiedzę może znaleźć więcej informacji na ten temat w internecie.
Strony angielskojęzyczne:
LINK1!, LINK2!, LINK3!
8 Jan. 2011
WIESŁAWA
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_bpa_-_niebezpieczna_toksyna.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz